Jaká je Vaše aktuální pozice na fakultě?

Odborný asistent na ústavu patologické fyziologie

Co Vás láká na oboru Patologické fyziologie?

Patologická fyziologie je obor, který vysvětluje příčinu a průběh nemoci. Líbí se mi, o jak komplexní obor jde. Každý den je co objevovat a dozvídat se nové věci.

Jak dlouho již působíte na LF HK?

Na lékařské fakultě působím od října 1999.

Co se za dobu Vašeho působení na fakultě změnilo?

Vše se mění hlavně studenti, jen my zůstáváme a naše hezká budova teoretických oborů.

Jaký významný okamžik si vybavíte ve spojení se svým působením na fakultě?

Vzhledem k současné době to je jistě období COVIDu. Ze dne na den je vše jiné a jedinou jistotou je, že to jednou musí skončit. Další jistotou je naše lékařská fakulta.

Co Vás aktuálně nejvíce zaměstnává?

V současné době se věnuji hlavně výuce patologické fyziologie u magisterského i stomatologického směru. Zabývám se i výzkumnými aktivitami v oboru neurofyziologie. Výzkum naší laboratoře je orientován na hodnocení zrakových vyvolaných potenciálů a kognitivních mozkových potenciálů. Nejde jen o základní výzkum, ale i o jeho klinickou aplikaci.

Jak nejraději trávíte volný čas a jakým způsobem relaxujete?

Nejraději jsem se svou rodinou a přáteli. Ráda chodím po horách a fotím živou i neživou krásu přírody. Dobrou relaxací je pro mě i hezká knížka. Nejraději mám detektivky nebo historické romány.

Co byste vzkázala absolventům LFHK, Vašim bývalým studentům?

Život může být krásný, zaleží jen na nás, jak ho prožijeme. Snažte si užívat každou chvilku. Když si někdy vzpomenete na Hradec Králové, vzpomeňte si i na svou alma mater :-).