Petr Šťourač

Přednosta Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace, proděkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, ředitel Simulačního centra  Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

“LF HK – Rodinná atmosféra, důraz na klinickou praxi, náročné studium, klíčové zkoušky (za nás Anatomie, Fyziologie, Patologická fyziologie, Patologická anatomie, Chirurgie, Interna…), ale i prostředí, tedy hradecké parky, soutok, „Stříbrňák“ a studentský život.”

Ian J Toibin

Specialist Trainee in Orthodontics in Torbay Hospital in the South West of England, ‘The Beautiful English Riviera’, and commence the DDS in Orthodontics (Doctorate in Dental Surgery) programme at Bristol University in January 2021. 

“Studying abroad at LF HK and the sacrifices I have made over the years have really helped me to become so determined and continue to achieve so much in my career. Being a graduate of LF HK for me is a badge of honour which I attribute to much of my success.”

Anatolij Truhlář

Odborný lékař v oborech urgentní medicína a anesteziologie a intenzivní medicína; vedoucí lékaře střediska letecké záchranné služby v Hradci Králové; lékařský náměstek Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje

“Můj vztah k záchrance začal už v dětství, kdy jsem také začal sbírat modely sanitek. Unikátní sbírka je nyní vystavena v Muzeu východních Čech v Hradci Králové na výstavě Záchrankou kolem světa. Vzhledem k fyzicky náročné práci na záchranné službě jsem se v posledních letech začal více věnovat sportu, přestože jsem s tělocvikem ve škole vyloženě bojoval.”

David Astapenko

Lékař kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Hradec Králové  

“Již v průběhu pregraduálního studia jsem se angažoval ve výzkumu a můj zájem trvá dodnes. Loni jsem úspěšně ukončil postgraduální studium a obdržel Hlávkovu cenu.”

Alex Horký

Porodnictví, prenatální medicína a gynekologie v Norimberku

“Lékařská fakulta Hradec Králové? Super lidi, moderní fakulta s vazbami na cizinu. Kolej Na Kotli je fenomenální pojem a z té mám velké zážitky a hluboké vzpomínky. “

Chaitra Srinivas

Orthodontist in the pravite clinic

“LFHK was a place, where I went through a lot of hardships as I was away from my home country but it finally paid the fruits of wisdom and success to me.”

Michal Pazderník

Zástupce přednosty pro výuku, Oddělení Intenzivní péče Kliniky kardiologie IKEM

“Prožil jsem v HK 6 nádherných let, spoustu se toho naučil, našel mnoho blízkých kamarádů či mentorů. HK je pro mě srdcová záležitost a navždy to tak i zůstane.”

Ali El Rida El Masri

“I am a 26 year old Doctor currently working at King’s College Hospital, London, UK. I was very good at sciences from a very young age, and I wanted to make active changes in a high yield environment.”

Aarushi Sharma

“My name is Aarushi Sharma, I came to the Czech Republic from Cairo, Egypt to study General Medicine in 2012. I am currently working as a doctor at Vseobecna Fakultni Nemocnice (1LF) Prague and specializing in Internal Medicine.”