Jaká je Vaše aktuální pozice na fakultě?

Pracuji na Ústavu preventivního lékařství jako vědec i jako učitel.

Co Vás lákalo na studiu medicíny?

Moje rozhodování, kam po střední škole bylo složité. Vždycky mě bavila nejen biologie, chemie, ale i matematika, ekonomie. Přemýšlel jsem nad řadou velice různých škol. Co ale nakonec rozhodlo, bylo hledání smyslu. To, že za největší životní hodnotu považuji naše zdraví. Možnost zdraví ovlivnit, bránit nemocem, smrti. To mě přivedlo na lékařskou fakultu.

Jak dlouho již působíte na LF HK?

Promoval jsem v roce 2018. Po krátké odbočce do management consultingu, jsem v první polovině roku 2019 nastoupil na LFHK. Jsou to tedy již 2 roky.

Je nějaký významný okamžik, který si vybavíte ve spojení se svým působením na fakultě?

Významných okamžiků je určitě mnoho. Mám to štěstí, že patřím mezi lidi, které jejich práce doopravdy baví. Můžu říct, že se těším, co mi přinese příští týden, příští měsíc, příští rok.

Mezi nejvýznamnější okamžiky nejspíš řadím ty, které se týkají našeho výzkumu. Spolu s kolegy pracujeme na tom, jak stárnutí zpomalit, zastavit nebo dokonce zvrátit. Mám velkou radost z naší mezinárodní spolupráce s předními vědci ze Spojených Států nebo Velké Británie. Za významnou například považuji právě začínající studii vlivu darování krevní plazmy na biologický věk člověka nebo třeba naši již publikovanou práci o epigenetickém věku pacientů s lupénkou.

Co Vás aktuálně nejvíce zaměstnává?

V poslední době mě nejvíce zaměstnává výzkum a COVID-19. Projektů, které mě pohání k další práci, stále přibývá, pandemie neustává a den má jen 24 hodin.

Prozradíte nám vaše koníčky a jak relaxujete ve volném čase?

Koníčkem je mi má pestrá práce. Když chci vyloženě relaxovat, utíkám většinou ke sportu nebo ulehám k netflixu. Chodím běhat. Hraju golf. Rád lyžuju, surfuju. Baví mě snad všechny kolektivní sporty.

Co byste vzkázal absolventům LF HK, Vašim bývalým studentům?

Absolventům bych rád vzkázal, ať jdou za tím, co je baví, co je naplňuje. Svět se rychle mění a nabízí nepřeberně možností. Hledejte vlastní cestu, i kdyby měla být klikatá. Když bude Vaše, bude vždycky správná.