Rok absolutoria: 2014 zubní lékařství, 2018 všeobecné lékařství

Obor: Maxillofaciální chirurgie

Aktuální pozice: Assistenzarzt, Luzerner Kantonsspital, Schweiz

Jak se vyvíjela Vaše kariéra po absolutoriu na LF HK? Co považujete za svůj největší úspěch ve Vaší dosavadní kariéře?

Vypracoval jsem se ve Švýcarsku z malé, ,,vesnické“ kliniky až na 4. největší špitál ve Švýcarsku. Právě (2021) jsem v polovině šestileté atestace čelistní chirurgie (vč. absolvovaného 1 roku všeobecné chirurgie). Přihodilo se mnohem víc pádů než zdarů a rád bych, aby to absolventi naší fakulty věděli. Kdeže jsou včerejší hvězdy dnes! Ač se snažíte nad 100%, nemusí to vyjít. Naučte se s tím žít.

Zůstat za každých okolností svůj, se svým původem a hodnotami, tudy vede cesta. Slibovali Alpy a jezera, když se podvolím. Ale já zůstal Čechem, v práci i v soukromém životě, to je můj největší úspěch. Myslím, že Češi mají mnohem větší suverenitu, než si myslí. A jestli se mi stýská? Každý den…! Germáni jsou jiní než my, jsou bohatí a nudní.

Co si představíte, když se řekne Lékařská fakulta v Hradci Králové?

Vše, co zachytila kamera v Dokumentu: https://www.youtube.com/watch?v=SQW7RI1GDz0. Myslím, že tam zůstala má duše studenta. Fakulta nás naučila velmi tvrdě trénovat, skromně žít a hodně se učit (tak žiju dodnes). Odborně to byla (a snad stále je) špička.

Na jaký zážitek spojený se studiem na fakultě nejvíce vzpomínáte?

No přece videoklub na Kotli a pařby v ACčku :-D. Věčnou rivalitu mezi zubaři a všeobáky, kdo má těžší studium, bych mohl jako absolvent obojího na téže fakultě rozřešit, ale nechávám ji zatím otevřenou. Ať někdo další vyzkouší po mně obojí :-D.

Jakým zálibám se rád věnujete ve svém volném čase?

Malování, filosofie, plavání, TRX, posilovna, běh.