Rok absolutoria: 2018

Obor: Zubní lékařství

Aktuální pozice: Studentka doktorského studia na Palackého univerzitě v Olomouci, momentálně již druhým rokem na doktorské stáži na University of Alberta v kanadském Edmontonu – pracuje převážně na výzkumech zaměřených na vlastnosti dentální keramiky

Jak se vyvíjela Vaše kariéra po absolutoriu na LF HK?

Od absolvování mého studia uplynuly jenom dva roky, takže o kariéře jako takové se zatím nedá moc povídat. LF HK mi během studia umožnila vycestovat na tři zahraniční stáže, za což jsem naší fakultě velmi vděčná. V roce 2015 jsem byla na preklinické stáži na University of Lublin v Polsku. V létě 2016 jsem měla skvělou možnost se podívat jako research trainee na tříměsíční stáž na Mayo Clinic, jednu z nejlepších nemocnic na světě. A v létě 2017 jsem vycestovala za podpory fakulty na klinickou stáž na Tchaj-wan. Tyto zahraniční stáže a získané zkušenosti mi otevřely nové obzory, a já věděla, že se po absolvování oboru zubního lékařství chci dále vzdělávat, získávat nové zkušenosti a jednou je třeba i předávat dál. A za to vše vděčím naší alma mater!

Co si představíte, když se řekne Lékařská fakulta v Hradci Králové?

Vzpomenu si na krásných pět studijních let, strávených v tom nejkrásnějším městě na světě, které znám. Samozřejmě pár probdělých nocích před obávanými zkouškami z Preklinického zubního lékařství, Protetiky, před zápočtem z Endodoncie a dalších předmětů. To zažil snad každý zubař na LF HK , ale po předání diplomu na to rád zapomene a těší se už jen z dobrých vzpomínek. Jako milovník kávy musím také pochválit automaty na kávu v ECčku a na staré budově v Šimkových sadech, kde jsme se spolužáky mezi přednáškami pravidelně a rádi utráceli naše měsíční kapesné.

Na jaký zážitek spojený se studiem na fakultě nejvíce vzpomínáte?

Nejvíce vzpomínám asi na paní profesorky Bartákovou a Procházkovou. Jsou to odbornice na svém místě, velice zapálené do svého oboru, a tak se Vám nemůže nikdy stát, že se na jejich přednášce nebo praktikách budete někdy nudit. Určitě nelze opomenout také krásné tradiční akce LF HK jako jsou půlení zubařů a mediků, na které všichni rádi vzpomínáme.

Co považujete za svůj největší úspěch ve Vaší dosavadní kariéře?

Aktuálně probíhající doktorskou stáž na University of Alberta.

Jakým zálibám se věnujete ve svém volném čase?

Protože již druhý rok bydlím v Edmontonu, kde zima trvá až osm měsíců, věnuji se hodně bruslení, lyžování a zkouším také sněžnice. Mojí největší vášní je ale šití oblečení a pečení.